Internet bezprzewodowy - szybki i niezawodny

Internet bezprzewodowy - przyszłość

 

 

Świat przeszedł rewolucję technologiczną, jeszcze 30 lat temu nikt nie spodziewałby się, że większość z nas będzie miała w domu własny stacjonarny komputer, przenośny laptop oraz smartphone, bez którego nie ruszamy się z domu nie mając go w kieszeni.

 

Nikt z nas nie myślał jakim udogodnieniem może być internet bezprzewodowy w tak szerokiej skali jak dzisiaj, gdzie korzystamy z niego obecnie nie tylko w pracy, nie tylko podczas odpoczynku, ale również we wszelkich innych dziedzinach naszego życia. Czy to jedziemy pociągiem w długą podróż, czy to stoimy na przystanku autobusowym w mgnieniu oka mamy możliwość wejścia do wirtualnego świata dosłownie tylko za dotknięciem palca. Kto z nas może obejsć się w dzisiejszych czasach bez dostępu do internetu, choćby na krótką chwilę podczas dnia.


Internet radiowy jest jednym z najszybszych i stabilnych rozwiązań dostępnych na całym świecie. Każdy kto z niego korzysta, na pewno docenia jego wygodę i szybkość użytkowania w codziennym życiu.

 

Rekordy prędkości internetu bezprzewodowego zmieniają się co roku. Możliwe już jest przy obecnej technologii przesyłanie dziesiątek, a nawet setek gigabitów na sekundę! Wyobraźmy to sobie na przykładzie tego jak spędzamy wolny czas na przykład oglądając filmy. Wraz z rozwojem technologii jesteśmy w stanie w krótkim czasie pobrać tysiące filmów do naszej domowej biblioteki.
Mamy wolny wieczór, ale zapomnieliśmy pobrać ulubioną ksiażkę albo grę z sieci. Żaden problem dla bezprzewodowego internetu! Wszystko pobierzemy w czasie przygotowania sobie kawy :)
Technologia pozwala nam w nawet najdalszych zakątkach świata korzystać z najszybszego internetu na świecie bez żadnych problemów.
 

Co możemy zrobić by w domowych warunkach nasz bezprzewodowy internet był jak najszybszy:

 

 

* Uwolnij swój router! Nie trzymaj go w szufladzie, szafie czy innym trudno dostępnym miejscu. Powinien być umiejscowiony na widoku, niczym nie zasłonięty. Tylko wtedy będzie on działał na sto procent swoich możliwośći.

 

* Jeśli masz taką możliwość, wymień swój router na najnowszy model! Nowsze modele korzystają z najnowocześniejszych i dostęnych na rynku rozwiązań, które z pewnością poprawią działanie internetu.

 

* Do swojego routera "podepnij" tylko te urządzenia, z których faktycznie korzystasz. Ograniczysz tym samym niepotrzebną ilość połączeń, dzięki czemu odciążysz sieć. Mniejsza ilość połączeń to zawsze mniejsze obciążenie, co bezpośrednio przekłada się na szybkość działania internetu.

 

* Nadaj swojej sieci Wi-Fi hasło, nie chcemy przecież, by z naszej sieci korzystał ktoś niepodążany i obciążał naszą sieć, na przykład by nasz sąsiad bez naszej wiedzy pobierał setki ulubionych filmów korzystając z naszej sieci, obciążając tym samym nasz rachunek.

 

* Zmien kanał Wi-Fi w panelu administracjnym routera. Zazwyczaj pomaga to rozwiązać problem ze zbyt wolno działającym internetem.

 

* Ustaw antenę zewnetrzną tak, by sygnał, który do niej docierał był jak najsilniejszy. Bądź cierpliwy przy nakierowywaniu anteny!

 

* Czasami odczuwamy, że nasza przeglądarka działa wolniej, ale czy to aby na pewno wina połączenia? Wyczyśćmy swój komputer ze zbędnych programów, uaktualnijmy system operacyjny do najnowszej wersji oraz wyłączmy niepotrzebnie działające programy w tle. Różnica w działaniu powinna być widoczna od razu gołym okiem po zastosowaniu tychże działań. Warto także przeskanować komputer programem antywirusowm i usunąć wszystkie wirusy komputerowe.

 

Na końcu poszukajmy jeszcze najlepszego internetu, jaki jest dostępny w okolicy. Jednym z lepszych pomysłów jest skorzystanie z bezprzewodowego światłowodu. Sprawdze się on doskonale w każdych warunkach, światłowód w Jeleniej Górze nie bez powodu jest chwalony sobie przez wielu. Mając szybki internet mamy nieograniczne możliwości!